Logo základní školy Třebařov

Beseda o exotických zvířatech


exot-zvirata-2015-ilustr V pátek 11. září naši školu navštívil pan Pecháček – chovatel exotických zvířat z Pastvin. Přivezl s sebou spoustu zajímavých živočichů a v rámci čtyřhodinové besedy nás s nimi důkladně seznámil.

exot-zvirata-2015-001 Asi největší hvězdou dopoledního programu byl Béďa – velký leguán zelený. Béďa bavil publikum, kýval hlavou na pozdrav a rád se nechal pohladit. Mazlíčkem se stala určitě australská vakoveverka, z ruky do ruky putoval také barvu měnící chameleon. Značný respekt vzbuzovala třímetrová anakonda žlutá a zoubky ukázal mladý kajman.

 

 

exot-zvirata-2015-002 Prohlédli jsme si také dost zvláštní živočichy – beznohou ještěrku blavora a miniaturní opičky kosmany. V zastoupení zvířat nechyběla ani česká fauna, kterou na besedě reprezentovala kuna skalní.

Výstava nás velmi zaujala a poutavé povídání pana Pecháčka jakbysmet.

fotogalerie



Připravil: p. uč. Filip Kolbábek (koordinátor EVVO)

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16