Logo základní školy Třebařov

Batikování za studena


batika-za-studena-2017-ilustr Děvčata 6. – 9. třídy si v pracovních činnostech vyzkoušela batikování za studena. Bílá trička se namočila nejprve asi na tři hodiny do vlažné vody s rozpuštěnou krystalickou sodou a kuchyňskou solí.

Poté se vyždímala a děvčata na ně začala podle vlastní fantazie a zručnosti tvořit různé vzory (spirály, pruhy, …). Nanesly se speciální batikovací barvy. Trička se zabalila do igelitu a barvy se nechaly působit do druhého dne. Doma si děvčata trička několikrát vymáchala ve studené vodě (z důvodu lepší stability barev lze použít i octovou vodu).
Každá má originální tričko a jak se jim to povedlo, můžete posoudit na fotkách nebo přímo na děvčatech, protože v nich chodí i od školy.

Připravila: p. uč. B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16