Logo základní školy Třebařov

Balonky s přáním Ježíškovi


zs-balonky-2015-ilustr Předvánoční čas nám již tradičně zpříjemňuje Vypouštění balonků s přáním Ježíškovi, které se uskutečnilo v pátek 4. 12. 2015. Hlavními organizátory byly SRPDŠ v Třebařově a kulturní komise OÚ Třebařov.

Na zajištění akce se podílely děti naší základní školy, které se svými vyučujícími vystoupily s vánočním programem. Manželé Hrachovinovi se výborně zhostili role Mikuláše a čerta. Šikovné děti, které zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku, od nich dostaly sladkou odměnu. Opět výborné koláčky nám napekly „babičky“ Šrámková, Rotterová a Práčková. Zaměstnankyně obce spolu s panem Přikrylem nafoukly balonky. Všem jim moc děkujeme.

zs-balonky-2015-o1 Přítomní se mohli občerstvit ve stánku s medovinou, svařákem, teplým džusem, zakoupit si mohli i krásné, vlastnoručně vyrobené dárečky, hlavně s vánoční tématikou. Svoje stánky měly i děti z naší školy, kde nabízely za symbolické ceny výrobky z pracovních činností a výtvarné výchovy.

V 15,15 hod. se na znamení rádia Impuls vzneslo k nebi 291 fialových balonků, na nichž byla napsána přání od dětí i jejich rodičů a dalších rodinných příslušníků, kteří se na letošní akci přišli podívat. Celkem bylo z 398 míst po celé republice vypuštěno 87 923 balonků. Rekord z roku 2014 tedy překonán nebyl.

zs-balonky-2015-o2 V 17 hod. potom začala všemi očekávaná ohňová show skupiny Balestra z Letohradu. A jen co zhruba po 20 minutovém vystoupení uhasly poslední louče a dozněly poslední tóny emotivní hudby, kterou byla show doprovázena, rozsvítil se po společném odpočítávání přítomných obecní vánoční strom. 

S přáním krásných vánočních svátků jsme se za chladného podvečera pomalu rozcházeli domů.

 

fotogalerie

 

 

Připravila: B.ŠrolováDesign by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16