Logo základní školy Třebařov

Česko zpívá koledy - 2018


cesko-zpiva-koledy-2018-ilustr Ve středu 12. 12. 2018 se zpěváckým „telemostem“ propojilo více než 700 měst a obcí v Česku a dokonce v zahraničí (zpívali i krajané v Americe, Španělsku, Turecku, Řecku,…). Konal se totiž 8. ročník akce Česko zpívá koledy.

Z nápadu, který vznikl před dvaceti lety v Plzni, se stala milá tradice, kdy se lidé sejdou a společně si užívají kouzlo Vánoc. Zpívá se všude – na náměstích, ve školách, v kostelech, v domovech důchodců,…

V Třebařově jsme se sešli podruhé na hrázi Mlýnského rybníka a v 18 hodin spustil sbor přítomných koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí…

Hezký, i když chladný podvečer dokreslila i příroda. Během zpívání začaly padat velké sněhové vločky, které plně navodily vánoční atmosféru.

Připravila: B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16