Adventní čas ve školce

advent-vms-2019-ilustr Začátkem prosince nám ve školce nastal vánoční čas, seznámili jsme se s různými zvyky a tradicemi. S dětmi jsme si vyrobily adventní věnec a adventní kalendář, kterým si zkracujeme čekání na Štědrý den.

Nazdobili jsme si větvičky Barborky, které pozorujeme, zda nám rozkvetou. Dále jsme si pověděli o různých vánočních pokrmech – vánočka, kapr a cukroví.
V pondělí 9. prosince si děti nazdobily stromeček pro Ježíška a netrpělivě čekaly na jeho příchod.
Ježíšek nás navštívil ve středu 11. prosince, přišel otevřeným okýnkem, zazvonil zvonečkem a dětem nechal pod stromečkem spoustu dárečků.
Děkujeme rodičům, že se podíleli na vánoční výzdobě ve školce s tématem vánoční ozdoba.

Veronika Švichká a Petra Krönerová