Adopce zvířete ze ZOO Olomouc

kotul-vev-ol-ilustr Aktivní žáci osmého ročníku ve spolupráci s žákovským parlamentem přišli s nápadem adoptovat zvíře z olomoucké zoologické zahrady.

Před pár lety jsme z této ZOO podporovali žabku pralesničku, nyní přišla řada na opičku kotula veverkovitého.

Adriana Smolíková s Klárkou Hanákovou vytvořily předváděcí poster s obrázkem kotula a všemi důležitými informacemi k samotné adopci. S plakátem obejdou všechny třídy a žákům popovídají o opičce a možnostech její adopce.

kotul-vev-ol Zájemci (žáci, jejich rodiče nebo veřejnost) mohou pomoci prostřednictvím finančních příspěvků v rámci sběru papíru 20. a 21. dubna, sběrem bylin (bude probíhat v květnu a červnu) a nošením použitého kuchyňského oleje (v uzavřených PETkách) do školy.

Za cíl jsme si stanovili částku 2 000,– Kč, která poslouží opičce na potřebné živobytí, zejména stravu. Činorodá podpora pak bude odměněna třiceti „volňásky“ do ZOO Olomouc.

Za sběr pomerančové a citrónové kůry škola získala 530,– Kč. I tato částka putuje na podporu zvířete. Děkujeme.

Všem moc děkujeme za případnou podporu.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek (koordinátor ekologické výchovy)