Logo základní školy Třebařov

9. ročník projektu Záložka do knihy spojuje školy


zalozka-2018-ilustr Do 9. ročníku česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ jsme letos vstupovali s jasnou představou, kdo bude naším partnerem. I ve slovenské popradské škole to mají již čtvrtým rokem stejně. Jinou školu jsme totiž nikdo z nás nechtěl.

Projekt vyhlašuje Slovenská pedagogická knižnica Bratislava a Knihovna Jiřího Mahena Brno. Letošní téma znělo: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice.

Dohromady se přihlásilo 1 096 škol s celkovým počtem 130 002 žáků. Z České republiky to je 320 škol (33 805 žáků) a za Slovenské republiky 776 škol (97 197 žáků).

V listopadu se opět chceme zapojit do grantu vyhlašovaného Pardubickým krajem a získat finanční dotaci na další výměnný pobyt s popradskou školou. Pokud budeme úspěšní, vyjedou na jaře 2019 zájemci z V. – IX. třídy na další 4denní pobyt k našim přátelům.

Připravila: B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16