Logo základní školy Třebařov

2. a 3. třída na rozhledně


pastyrka-2015-ilustrV pátek 2. října vyrazili druháci a třeťáci na přírodovědnou vycházku, jejichž cílem byla rozhledna Pastýřka.

Do Moravské Třebové dorazili autobusem, dále již všichni kráčeli pěšky. Mírným stoupáním se asi po 3,5 kilometrech dostali na vrchol kopce Pastvisko až k rozhledně. Nasvačili se a nabrali sílu k zdolání vrcholu rozhledny. Po skupinkách kráčeli po ocelovém vřetenovém schodišti na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 metrů. Někteří vystupovali nahoru dosti nejistě, ale většině se podařilo strach překonat. Odměnou jim byl na samém vršku pohled na Moravskou Třebovou a okolí, Orlické hory, Bukovou horu. Cesta zpět byla rychlejší, z kopce. Sladkou tečkou byla krátká návštěva cukrárny.

Připravila p. uč. Marcela Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16