Logo základní školy Třebařov

1., 2., a 3. třída na školním výletě - 2017


sk-vylet-brno-2017-ilustr Nemohli jsme ani dospat, jak jsme se na školní výlet těšili. U školy jsme nasedli do autobusu, který nás bez problémů odvezl do Brna.

sk-vylet-brno-2017-o1 Nejprve jsme navštívili divadlo Radost, kde jsme shlédli představení o žácích 3. B – Machovi a Šebestové. Dozvěděli jsme se, jak to bylo s kouzelným sluchátkem, jak bojovali s Kropáčkovou angínou a také jsme byli svědky přepadení piráty.
Pak jsme se přemístili na výstaviště do pavilonu D do zábavného vědeckého parku Vida. Představuje vědu ve čtyřech oblastech: Planeta. Civilizace. Člověk. Mikrosvět. Čekalo tu na nás vice než 150 interaktivních exponátů, díky kterým jsme se snažili lépe porozumět světu a pochopit základní principy přírodních jevů. Tak se nám podařilo zažít zemětřesení, odpálit vodíkovou raketu, zmrazit vlastní stín, zahrát si míčovou hru v rotující místnosti, rozpoutat tornádo, vyluštit spoustu hlavolamů, simulovat povodeň nebo také poznat život mravenců ATTA.
Výlet byl prostě prima, všichni jsme se opravdu skvěle pobavili a hrou se i něco nového naučili.


fotogaleriePřipravila: p. uč. Marcela Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16