Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Světový den zvířat a Den stromů

ds-1 V letošním školním roce budeme opět pokračovat v pořádání tematických (projektových) dnů v rámci projektu „Všemi smysly na přírodu“. Na začátku listopadu se uskutečnily hned dvě akce s ekologickou tematikou – Světový den zvířat pro žáky pátého ročníku a Den stromů pro kolektiv dětí ze sedmé třídy.

ds-2 V rámci obou dnů byla dvouhodinovka věnovaná práci na interaktivní tabuli v nově budované „EKOtřídě“. Žáci plnili mnoho rozmanitých úkolů a všichni se vystřídali u tabule. Nechyběly zejména různé spojovačky, křížovky, poznávačky, skrývačky, pexesa nebo digitální testové otázky. Své znalosti a dovednosti využili i v mezipředmětových vazbách, kdy si o zvířatech a stromech povídali v anglickém jazyce a dozvěděli se spoustu nových slovíček či frází.

ds-3 Další hodiny tematického dne žáci věnovali plněním různých úkolů nebo pracovních listů. Určitě byla zajímavá a velmi přínosná aktivita „Rodný list stromu“, kde se děti seznámily se stromem, který si vybraly v okolí školy. Žáci pracovali po dvojicích, měřili například výšku nebo obvod stromu, odebírali vzorky listů či plodů a celkově své teoretické znalosti výrazně propojovali s praktickou činností.

ds-4V závěrečných hodinách žáci prezentovali výsledky své celodenní činnosti a došlo k nezbytnému vyhodnocení akcí. Oba tematické dny byly finančně podpořeny Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

 

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek, koordinátor aktivit

(přečteno: 1517x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16