Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Světový den životního prostředí

V úterý 7. června se v rámci projektu „Všemi smysly na přírodu“ uskutečnila terénní exkurze oslavující „Světový den životního prostředí“. Žáci 9. ročníku zamířili do nedalekého Boršovského lesa, který je součástí Hřebečských důlních stezek.

den-1 Před samotnou exkurzí proběhla příprava programu a výuka v učebně s interaktivní tabulí. Během dne ŽP jsme řešili dvě témata – globální problémy (pokračování ze Dne Země), ekologie a geologie našeho regionu (stezka Boršovský les).

den-2Zaměřili jsme se zejména na globální problémy spojené s chudobou a občanskými nepokoji. Zhlédli jsme i tematický film. Na stezce jsme určovali druhy rostlin a živočichů, dokonce jsme nalezli orchidej hlístníka hnízdáka nebo obojživelníka mloka skvrnitého. Cestou jsme si stručně popsali jednotlivá stanoviště stezky, ukázali jsme si zkameněliny žraločích zubů či amonitů.

Světový den ŽP byl spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Připravil: Mgr. Filip Kolbábek, koordinátor aktivit

(přečteno: 1235x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16