Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Světový den životního prostředí 2

Loňský školní rok jsme oslavili „Světový den životního prostředí“ aktivitami na interaktivní tabuli a vycházkou na naučnou stezku Boršovský les. Letos jsme naučnou stezku vyměnili za část Hřebečských důlních stezek, resp. okruhem dlouhým přibližně 6 kilometrů s výšlapem na nedaleký Rychnovský vrch.

rychnov-1 I přes nepříznivé počasí byla akce velmi úspěšná. Prozkoumali jsme zejména vrchol kopce, kde se v zarostlém prostředí vyskytují drobná jezírka, podívali jsme se na informační tabule, popisovali jsme si zástupce rostlin a nahlédli jsme do kapličky u Mariánské studánky. Právě Rychnovský vrch byl v nedávné minulosti vysílán v pořadu Toulavá kamera, tak jsme chtěli také poznat místní přírodní zajímavosti.

Tematický den byl spolufinancován Evropských sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci projektu Všemi smysly na přírodu.

 

rychnov-2

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek (koordinátor aktivit)

(přečteno: 1223x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16