Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Světový den vody 2012

Také letošní školní rok jsme v rámci projektu Všemi smysly na přírodu oslavili „Světový den vody“. Téma „voda“ bylo věnováno opět šestému ročníku. Tematický den nebyl vlastně jediným dnem, ale souborem bloků rozdělených do 19., 20. a 27. března

voda1 V první části jsme využili EKOtřídu s interaktivní tabulí, kde nám pan učitel objasnil, proč se vlastně „Světový den vody“ slaví. V připraveném výukovém materiálu jsme plnili řadu rozmanitých úkolů a dozvěděli jsme se o množství a kvalitě vody v jednotlivých světadílech.

voda2 Druhý den začal pohybovou aktivitou v tělocvičně – zkusili jsme nosit vodu na hlavě…, ne na čas, ale na přesnost. Pan učitel nám postavil překážkovou dráhu, abychom to neměli moc jednoduché. Poté jsme se vrátili do třídy, kde nás čekala hra na reklamní agenturu. Tvořili jsme reklamu s tématem „voda“ včetně vlastní prezentace. Na závěr druhého bloku jsme psali příběh o ztraceném člověku v poušti…

voda3

Poslední část byla dost náročná. Zapojili jsme chuťové smysly a diskutovali o dané problematice. Volili jsme totiž, zda je pro nás lepší voda z vodovodu nebo voda balená. Vše proběhlo v rámci rušné a zajímavé aktivity.

Projektový den byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.voda4

Připravil: Mgr. Filip Kolbábek, koordinátor projektu

(přečteno: 1486x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16