Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Pobytový program v ekocentru RENATA Bělá u Jevíčka

Ve dnech 4. až 8. června 2012 proběhl ekologický pobytový program v ekocentru RENATA v Bělé u Jevíčka, kterého se zúčastnilo dvacet žáků vybraných ze 6., 8. a 9. třídy.

renata-1 V tomto týdnu se všichni seznámili s životem na farmě (s jeho klady i zápory – například viděli, že jezdit na koni je bonus po těžké dřině ve stáji), vyzkoušeli si, jak se peče chleba, dozvěděli se zajímavosti o obnovitelných zdrojích energie, zahráli si hry s ekologickou tématikou.

renata-2 Ve středu jsme všichni navštívili Kartografické muzeum ve Velkých Opatovicích, což bylo velmi zajímavé. V pátek proběhlo hodnocení programu, všichni se shodli na tom, že se pobyt vydařil, dokonce byla žáky pochválena i výtečná kuchyně.

renata-3 Po celou dobu pobytu se žákům věnovalo několik ekopedagogů, kteří měli velmi pečlivě připravený program a byli schopni pohotově reagovat i na rozmary počasí, které chvílemi spíše připomínalo duben. Přesto by se všichni účastníci do těchto míst rádi vrátili a pobyt si zopakovali.

Pobytový program byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci projektu Všemi smysly na přírodu.

 

renata-4

Připravila: p. uč. Lada Kuběnková

(přečteno: 1408x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16