Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Pobytový program v Ekocentru PALETA Oucmanice

Zajímavý program, pohodu, legraci, příjemné prostředí, chutnou stravu, to vše zažilo 23 dětí ze třetí a čtvrté třídy na ekologickém pobytu v Oucmanicích.

  paleta-1 Cílem programu „Zapomenutá zima“ bylo seznámení s polozapomenutými tradicemi a průběhem zimy na vsi, poznávání základních podmínek pro život, uvědomění si závislosti člověka na proměnách přírody a prožitky v zimní přírodě.

paleta-2 Pod vedením příjemných a zkušených lektorů zvládaly děti s nadšením rozmanité aktivity – výrobu ručního papíru, zadělání těsta a pečení housek, řezání dřeva, výrobu svíček a krmítek ze šišek, tkaní náramku, přípravu čajových směsí, vaření a ochutnávku čajů. Zároveň si prohloubily své znalosti o zvířatech i rostlinách, zahrály si poučné hry. Učení bylo zábavou.

paleta-3Děti velmi zaujal i chov zvířat na statku. Velice oblíbený byl oslík, prasátka, ovce a beránek. I přes nevlídné deštivé počasí si všichni pobyt náramně užili a domů se vraceli nadšení a mnozí s přáním si pobyt v Oucmanicích zopakovat.

Ekologický pobytový program byl spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Video s fotografiemi z pobytového programu z Oucmanic

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová

(přečteno: 1051x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16