Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Najděte si trilobita

V úterý 14. června se kolektiv žáků osmé a deváté třídy vydal na cestu směr střední Čechy, konkrétně na Křivoklátsko do oblasti zvané Barrandien. Terénní exkurze „Najděte si trilobita“ byla v rámci projektu „Všemi smysly na přírodu“ finančně podpořena Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

krivoklat2 Po zdlouhavé 5-ti hodinové cestě jsme kolem jedenácté hodiny dorazili do obce Křivoklát známé stejnojmenným hradem. Ohlásili jsme se v Informačním centru Budy-Křivoklát, kde byl pro nás připravený program. Poslechli jsme si zajímavou přednášku o netopýrech a vrápencích, o jejich životě a výskytu na území ČR. Nechyběla praktická ukázka dvou netopýrů.

krivoklat3Poté jsme vyrazili do obce Skryje, která je světově proslulá nalezišti zkamenělých trilobitů. S panem lektorem jsme navštívili muzeum Joachima Barranda a zašli jsme na jedno z mnoha nalezišť trilobitů v celé oblasti Barrandienu. Vybaveni kladívky a snahou dovézt si domů fosílii, se nám podařilo několik pěkných kousků nalézt…

 

Připravil: Mgr. Filip Kolbábek, koordinátor aktivit

(přečteno: 1414x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16