Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Moravským krasem od severu k jihu

kras-26. června se vydal kolektiv žáků 7. až 9. třídy na terénní exkurzi „Moravským krasem od severu k jihu“. Letos byla exkurze zaměřená na ekologii, geologii a speleologii. Celý den nás provázeli zkušení lektoři ze SEV Lipka – Rychta Krásensko.

 Program jsme zahájili krátkou vycházkou po severním okraji krasu se zajímavými výhledy do krajiny a určováním některých druhů rostlin. Došli jsme až k jeskyni Lidomorna a zřícenině hradu Holštejn. 

kras-3

Poté jsme se zaměřili na praktickou jeskyňařinu, probádali jsme Smrtní jeskyni a průlezku či plazivku jsme vyzkoušeli v jeskyni Kostelík. Na závěr exkurze jsem navštívili lom Seč – někteří z nás se koupali, jiní hledali křemenné geody nebo si prohlíželi nachystanou ukázku pravěkých loveckých zbraní. 

Terénní exkurze byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Připravil: Mgr. Filip Kolbábek, koordinátor aktivit

(přečteno: 1110x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16