Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Ekocentrum Paleta Oucmanice

Ve dnech 26. – 27. června se III. třída vydala na ekologický pobyt do Ekocentra Paleta v Oucmanicích. Pro děti byly připraveny dva celodenní programy: „Hospodářský den“ a „Voda“.

o2013-2 Během středečního dopoledního programu se děti nejprve představily s lektorkou Katkou a pokusily se zjistit, z čeho a jak se vyrábí máslo nebo sýr a pak si tyto dvě potraviny také vyrobily. Samozřejmostí byla i návštěva zvířátek na statku. Po dobrém obědě jsme se ubytovali ve stylově pojmenovaných pokojích: Paseka, Lesík, Mraveniště, Rybník, Brčálník a Rákosník. V odpoledním programu děti formou her zjistily, jak se houska dostane na náš stůl. S lektorem Tondou jsme si vyzkoušeli mletí obilí na ručním mlýnku, zpracovali kynuté těsto, upletli housky a nakonec jsme je upekli v replice historické venkovní pece. Po večeři jsme si prošli obec Oucmanice. Nejvíc se ovšem děti těšily na druhou večeři, kdy snědly svoje výrobky: housku, máslo a sýr. A samozřejmě všem moc chutnalo.

o2013-3Druhý den byl program zaměřen na vodu. Děti se teoreticky seznámily s životem ve vodě a především s ekosystémem rybníku, lovily a pozorovaly některé vodní živočichy a pomocí lupy a klíče zjišťovaly jejich názvy. Odpolední blok byl zaměřený na vodní koloběh v přírodě a odpadní vodu. Pomocí experimentu si děti vytvořily cestu z vodárny do domácnosti. Ukázaly si také, jak se nakládá s vodou odpadní a kořenovou čističku odpadních vod.

Všem se pobyt moc líbil a určitě jsme si odvezli spoustu nových zážitků a informací.

Děkuji rodičům za odvoz do Oucmanic (p. Doležalové, p. Ambrozkovi, p. Dvorskému a p. Švehlové). Také paní Broulíkové a panu Krmelovi za jejich pomoc při pobytu.

 

o2013-4

Oucmanice – 1. den (odkaz na staré stránky)

Oucmanice – 2. den (odkaz na staré stránky)

Připravila: p. uč. Marta Přidalová

(přečteno: 1406x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16