Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Den Země 2012

V úterý 24. dubna se na naší škole uskutečnila celodenní projektová akce Den Země. Letos jsme řešili hned několik témat najednou. Žáčci z prvního stupně se věnovali aktivitám k lesu, vodě a fauně; starší žáci zajímavými metodami probírali problematiku odpadů nebo globálního chování lidstva.

dz2012-1 Za celý den jsme vystřídali velmi mnoho aktivit. Všichni žáci soutěžili na interaktivní tabuli v rámci vzdělávacího programu „Riskuj“. Řada tříd se pustila do kreativních činností – například vyráběla zvířata z PET lahví, dekorace z plastů nebo frotáž kůry stromů. Nechyběly ani pohybové aktivity, z nichž nejzajímavější byly hry „Slepý, hluchý, líný“ nebo „Přenášení břemene“. Z ostatních metod stojí určitě za zmínku výsadba bylinek, poznávání živočichů, myšlenková mapa, tematické říkánky a písničky.

dz2012-2

V rámci Dne Země jsme také uklidili prostor školního pozemku i přilehlou autobusovou zastávku. Chlapci z osmé a deváté třídy pomáhali se sběrem papíru (letos bylo odevzdáno 4 193 kg). A tři žáci z osmé třídy hravě zvládli jarní úklid se stěhováním nábytku v EKOtřídě.

Den Země 2012 byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

 

dz2012-3

 

dz2012-4

 Připravil: Mgr. Filip Kolbábek, koordinátor aktivit

(přečteno: 1486x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16