Logo základní školy Třebařov

baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050


Celodenní akce v přírodě

V pondělí 18. června se vybraní žáci druhého stupně vydali na exkurzi do Záchranné stanice živočichů a ekocentra Pasíčka a přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

pasicka-1 Přibližně v deset hodin dopoledne jsem dorazili do záchranné stanice, kde na nás čekali odborní pracovníci s prohlídkou a zajímavým povídáním o handicapovaných zvířatech. Ve voliérách převažovali zraněné sovy a dravci, nechyběla i v minulosti týraná zvířata (například lišky) nebo rys darovaný z olomoucké zoologické zahrady.

pasicka-2 Přibližně v poledne jsme se s průvodcem vydali mezi pískovcové skály do přírodní rezervace Toulovcovy Maštale. Zde jsme nachodili přibližně pět kilometrů, zvládli jsme kopcovitý terén i náročný a krkolomný výstup do Dudychovy jeskyně. Vycházku doprovázeli průvodcovi soutěžní otázky a hry, nechyběla bojovka u potoka nebo kopřivová bitva. I přes těžký profil trasy a horké počasí jsme vše perfektně zvládli a v podvečer už jsme byli zpět doma.

Akci v přírodě spolufinancoval Evropský sociální fond a státní rozpočet České republiky v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

 

pasicka-3

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek (koordinátor aktivit)

(přečteno: 1116x)
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16