Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Volba povolání – 9. třída

Volba povolání – 9. třídaDatum konání:
11.10.2023

V rámci přípravy na budoucí povolání se pro deváťáky uskutečnily ve druhém říjnovém týdnu dvě akce. Ve středu 11. 10. 2023 zavítala mezi žáky náborářka Ivana Pohlová z Odborného učiliště a Praktické školy Mohelnice, aby představila obory, které je možno na dané škole vystudovat.

V pátek 13. 10. se zúčastnili vycházející žáci dvouhodinové besedy s pracovnicí Úřadu práce z Moravské Třebové. Blanka Mušková je seznámila s činností úřadu, s možnostmi dalšího studia, s informačními portály k volbě povolání, s překážkami a stereotypy spojenými s volbou povolání a dalšími důležitými informacemi. Beseda byla proložena individuálními i skupinovými aktivitami.

 

Žáky IX. třídy čeká ještě ve čtvrtek 19. 10. tradiční Burza škol ve Svitavách, 29. 11. zavítají na ISŠ Moravská Třebová na TECHNOhrátky. Naši školu budou navštěvovat další náboráři ze středních škol a učilišť. Samostatně, resp. s rodiči, využijí deváťáci Dny otevřených dveří, kdy mají možnost blíže se seznámit se střední školou, o kterou projeví zájem.

Tématu volby povolání se věnujeme nadále v předmětu výchova ke zdraví.