Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vánoční koncert

Vánoční koncertDatum konání:
6.12.2023

Středeční adventní odpoledne 6. 12. 2023 patřilo vánočnímu koncertu, který byl organizován naší školou a kulturní komisí obce Třebařov.

Krásný hudební zážitek přinesli žáci, studenti a pedagogové ZUŠ Moravská Třebová. Ve školní tělocvičně zazněly v několika vystoupeních skladby hrané na klavír, kytaru, saxofon, slyšeli jsme sólový i sborový zpěv. Svoje dovednosti předvedly také děti z literárně dramatického oboru, které měly tři vstupy s krátkými pohádkami. V prostorách školy si návštěvníci mohli prohlédnout obrázky výtvarného oboru. Díky spolupráci se ZUŠ, která má v naší škole zřízeno odloučené pracoviště, mohou tyto obory navštěvovat žáci přímo v naší škole.

Škoda jen, že si více místních obyvatel nenašlo čas, aby se na koncert přišlo podívat. Stačilo přece na chvíli opustit předvánoční shon – uklízení, pečení, nakupování – a přijít si užít svátky také v duchovním stylu.

Všichni přítomní si tuto akci určitě užili, zvlášť když se zdarma podával punč v alko i nealko variantě. Poděkování za přípravu patří panu učiteli F. Kolbábkovi, kterému se punč opravdu povedl. S obsluhou mu pomáhala děvčata z osmé a deváté třídy.