Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ukončení projektu "Knižní štafeta" na 2. stupni

Ukončení projektu "Knižní štafeta" na 2. stupniV tomto týdnu proběhlo ukončení projektu "Knižní štafeta", kterého se zúčastnili dobrovolníci z řad žáků 2. stupně a který se rozjel v polovině ledna.

 
O co vlastně šlo? Vybrala se kniha a do ní čtenáři při čtení vpisovali svoje pocity, postřehy, názory, rady a nebo knihu doplnili o vlastní ilustrace. Každý čtenář dostal barevnou tužku a lepítko, kterým svůj komentář označil. A aby jim čtení ubíhalo, přidala jsem něco dobrého. Čím více čtenářů knihu čte, tím větší požitek z toho mají všichni další, neboť sdílí s předchozími nadšenci i jejich dojmy.
 
Hororový příběh s názvem Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech jsem obdržela spolu s osobním věnováním přímo od autorky Karin Novotné. Knížku si postupně přečetlo 19 dětí (6 šesťáků, 4 sedmáci a 9 osmáků), kteří měli na její přelouskání pouhý týden. Během této doby do knihy psali, kreslili a na závěr se podělili o své dojmy do přiloženého sešitu. Někteří byli z knihy nadšení, jiný konstatovali, že to úplně nebyl "šálek jich čaje". S většinou z nich jsme se ale shodli, že nás naštval konec.
 
 
Všem odvážlivcům moc děkuji, že se do tohoto projektu pustili se mnou, a těším se na příští školní rok, kde se zase společně začteme do.... A víte co? Nechte se překvapit!