Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > TECHNOhrátky 2023

TECHNOhrátky 2023Datum konání:
24.5.2023

Dne 24. 5. 2023 se žáci osmé třídy a  vybraní  žáci ze sedmé třídy zúčastnili  TECHNOhrátek pořádaných na Střední uměleckoprůmyslové škole v Ústí nad Orlicí. Přijel pro nás autobus, do kterého v Lanškrouně přistoupily další děti  ze dvou  základních škol.

Ve sportovní hale v Ústí nad Orlicí jsme se ještě sešli s žáky z dalších sedmi základních škol. Představili se nám zástupci uměleckoprůmyslové školy, starosta města a ředitelka Úřadu práce Ústí nad Orlicí. Poté nám byli přiřazeni průvodci a vyrazili jsme na prohlídku.

Žáci byli zábavnou formou seznámeni s jednotlivými obory, které se na této škole vyučují (design oděvů, textilní a interiérový design, grafický design tiskovin, design produktů a obalů, užitá fotografie a média, reklama a propagace, mechanik seřizovač a nástrojař). Na každém stanovišti (oboru) žáci plnili manuální soutěžní úkoly.  TECHNOhrátky pokračovaly  vědomostní soutěží  a byly ukončeny vyhlášením výsledků.

Vyhrát se nám sice nepodařilo, ale i tak jsme si den náramně užili. Věříme, že tato akce  mohla některým žákům pomoci s rozhodováním při výběru budoucího povolání.

TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023
TECHNOhrátky 2023