Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Soutěž - II. stupeň

Soutěž - II. stupeň

24.6.2024

V pondělí 24. 6. jsme měli pro druhý stupeň nachystanou soutěž.

Žáci se rozdělili do 20 skupin, každá po třech až čtyřech. Týmy na 20 stanovištích plnily úkoly, které byly zaměřeny na rozvoj čtenářské gramotnosti a logického myšlení, prověřily znalosti z dějepisu, českého jazyka, sportů, přírodopisu a vesmíru. Na dvou stanovištích měli žáci k dispozici cryptex – speciální zamykací zařízení, které lze otevřít pouze po zadání správného kódu.

Po úspěšném splnění všech úkolů čekaly na žáky zajímavé informace ze školních let učitelů a ostatních pracovníků školy. Potom postupně dle návodu vyřazovali jednotlivé osoby, až jim zbyla jedna, která pro ně měla připravenou sladkou odměnu.

Na závěr jsme vyhodnotili pořadí všech skupin podle počtu nasbíraných trestných bodů. Nejlepší tým ve složení Marek Znamenáček, Vašek Němec, Pavel Sedlák a Kuba Košárek měl nejméně trestných bodů, a navíc tito borci skončili hru jako první. Odměněno bylo prvních 5 skupin.

Ceny do soutěže byly zakoupeny díky SRPDŠ Třebařov.