Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Slavnostní rozsvícení vánočního stromu 2023

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu 2023Datum konání:
1.12.2023

ZŠ a MŠ Třebařov a kulturní komise obce Třebařov  připravily na pátek 1. 12. 2023 tradiční Rozsvícení vánočního stromu s doprovodným programem.

Od 15 hod. se v tělocvičně naší školy představily děti 1. a 2. stupně se svým vystoupením. Nejprve členové literárně dramatického oboru ZUŠ Moravská Třebová, který má odloučené pracoviště na  třebovské škole, zahráli divadlo s názvem Betlém. S paní učitelkou Maděrovou secvičili zajímavé a zdárné představení. Následoval taneček 2. třídy, pod vedením paní učitelky Pilařové, na písničku Vánoce, ach Vánoce. Poté již nastoupil celý 1. stupeň a tělocvičnou se rozezněla píseň Mikuláš. Řada přišla na 2. stupeň a jejich píseň od Marka Ztraceného Stačí věřit. Závěr patřil společnému vystoupení obou stupňů.  Nejprve to byla píseň Ježíškovi a poté zazněla společně s rodiči a dalšími návštěvníky koleda Narodil se Kristus Pán.

V Ježíškově poště si mohly děti napsat přání pro sebe či své blízké a dostat sladkou mikulášskou odměnu. Ze všech odevzdaných dopisů -  bylo jich přesně 100 -  se několik vylosovalo a jejich autoři dostali milé předvánoční překvapení v podobě panenky, auta, knihy, sluchátek, společenské hry a dalších dárečků. Vše bylo nakoupeno z finančního příspěvku od firmy Roth.  V jídelně, kde se pošta nacházela,  se mohli zájemci občerstvit teplým čajem, ale především výborným cukrovím, buchtami, sušenkami. To vše bylo napečeno nebo nakoupeno od skvělých maminek a babiček našich žáků. Za finanční příspěvek i mňamky moc děkujeme.

Možnost zakoupit si nějaké dobroty nebo dárečky pro své blízké k nadcházejícím Vánocům, džus, svařák či medovinu  byla ve stáncích zajištěných Adrianou Smolíkovou a paní Hermanovou. Plno vánočních výtvorů vyrobených v hodinách pracovních činností, výtvarné výchovy nebo ve školních družinách prodávaly samotné děti na školním jarmarku.

Součástí této adventní akce byla také materiální a finanční sbírka pro zvířecí útulek v Lanškrouně. Vybralo se pár kousků krmení a finanční částka 2 438,- Kč. K tomuto obnosu připočítáme ještě částečný výtěžek z prodeje výrobků na školním jarmarku. Poděkování patří paní Ivetě Mutlové, Adéle Najdek a Jitce Pinkavové, které nám věnovaly do prodeje svoje krásné výtvory. Částka za jejich prodej putuje rovněž na útulek.

Závěr naší páteční akce patřil rozsvícení obecního vánočního stromu. Letos v nádherné zimní atmosféře se sněhovou nadílkou.

Děkujeme Vám za bohatou účast a budeme rádi, když se uvidíme na nějaké další akci.