Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2023

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2023Datum konání:
31.7.2023
Datum ukončení:
4.8.2023

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2023

Ve dnech 31.7. – 4. 8. 2023 se uskutečnil příměstský tábor, tentokrát pod názvem Stroj času. Dvacet dětí, které se ho účastnily, se každý den pomyslně ocitlo v jednom z pěti historických období (pravěk, starověk, středověk, novověk, moderní dějiny). Dozvěděly se vždy základní informace, zahrály si tematické hry, vyráběly předměty, které s daným obdobím souvisely, samy si vytvářely svačinky,… Do jednoduchého deníčku si zapisovaly, co se jim ten den – v jednotlivém období – líbilo a nalepily si fotku.

To nám všem připomene, jak jsme si  třeba hráli na archeology, skládali velkou kostru tyranosaura, tvořili faraonovu čelenku, pekli párkovou mumii, vyráběli jsme si štít, uspořádali rytířský turnaj s několika discsiplínami, luštili tajné písmo, hráli si na Kryštofa Kolumba, dělali si bublinkový rej, vyzkoušeli několik různých pokusů, ověřili si znalosti v zábavném kvízu, pracovali s netradičními  aplikacemi na tabletech, seznámili jsme se se střelnými zbraněmi, snažili jsme se trefit do terčů na laserové střelnici, probíhali opičí dráhou a spoustu dalšího.

V úterý jsme také zavítali do Moravské Třebové a navštívili hlavně muzeum s expozicí Příběhy z dob stavitelů pyramid a Holzmaisterovu sbírku, které vévodí mumie egyptské ženy. Tábor jsme zakončili výletem do Pardubic. Tady nás čekal skvělý svět virtuální reality v IQ PARKU IDEON. Náramně jsme si to tu užili.

Týden utekl jako voda a my se můžeme těšit na další tábor zase za rok.