Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Knižní štafeta

Knižní štafetaDatum konání:
15.1.2024

V pondělí 15. ledna se na druhém stupni rozjela "Knižní štafeta". Mezi žáky 2. stupně se našlo 19 odvážlivců, kteří se rozhodli, že tento projekt vyzkouší. 

O co vlastně jde? Vybere se kniha a do ní čtenáři při čtení vpisují svoje pocity, postřehy, názory, rady.... Povoleny jsou také ilustrace. Každý čtenář má vlastní propisku a barvu lepítka, kterým komentář označí. Čím více takových nadšenců je, tím větší je zážitek při čtení.
Jako první knihu jsem zvolila hororovou "jednohubku" (jak my, knižní závisláci, označujeme knihu s menším počtem stran) "Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech" od mladé autorky Karin Novotné. Karin byla tak laskavá, že nám svoje dílo zaslala i s osobním věnováním a zásobou dobrot, které žákům zpříjemní louskání tohoto příběhu.
Protože jsem knihu četla i já, mohu prozradit, že hlavní hrdinka Beka je ve věku našich žáků a miluje knihy, do kterých utíká před krutou realitou vlastního života. V blížící se bouři se chystá mnohem větší dobrodružství, než jaké si kdo dovede představit. A jak to dopadne? Tak to se dozví naši nadšenci!
 
Doufám, že si čtení užijí a toto nebude jediná knížka, se kterou se společně zabavíme!