Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Halloweenská únikovka na 2. stupni

Halloweenská únikovka na 2. stupni

3.11.2023

V pátek 3. 11. 2023 byla pro žáky 2. stupně připravena žákovským parlamentem a jejich koordinátorkou p. uč. B. Šrolovou  Halloweenská únikovka. Byly v ní využity znalosti z různých předmětů, postřeh a logika.

Žáci se v jednotlivých třídách rozdělili do 4 – 5členných skupin. V prostorách tělocvičny naší školy byla potom plněna únikovka propojená příběhem o  upírovi, který chtěl školu změnit v krvelačné doupě. Bylo zapotřebí vyřešit úkoly a tím získat kód k trezoru s protilátkou. Poté látku správně „namíchat“ a v závěru poslat upíra zpět do země, odkud přišel.

Pokud měl někdo problém s plněním úkolu, mohl si říct o nápovědu (+ 1 trestná minuta), 4 skupiny z celkových 16 si nechtěly lámat hlavu na stanovišti s matematikou a raději si vzaly 10minutový trest navíc. Výsledné časy se pohybovaly v tomto rozmezí – nejlepší 25:22 min. až nejhorší 51:18 min.

Vítězné skupiny z každé třídy:

1. třída – Lada Tajovská, Pepa Pinkava, Maty Juračka, Miky Hotmar
  2. třída – Bibi Hošková, Pepa Fojtík, Maty a Tobi Fáberovi, Táda Ptáček
  3. třída – Anet Prokopová, Domča Nečasová, Mára Znamenáček, Váša Němec
  4. třída – Lukáš Ambrozek, Dan Novotný, Dan Krúpa, Vašek Sommer

Nejlepšího času z celého 2. stupně dosáhla skupina ze 7. třídy.

Všem  zúčastněným děkujeme za aktivní zapojení, vítězům gratulujeme.

Poděkování patří také žákovskému parlamentu za přípravu a organizaci únikovky, Pavlíně Krejčířové za obětavou pomoc při realizaci, našim pedagogům, že si přišli alespoň některé aktivity vyzkoušet, a SRPDŠ za sladké odměny nejen pro vítěze.