Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den s keramikou – 2. třída

Den s keramikou – 2. třída



Datum konání:
20.10.2025

V pondělí 20. 10. 2025 proběhl ve druhé třídě kreativní den s keramikou, během kterého se děti seznámily s tradičním řemeslem. Žáci se dozvěděli, jak keramika vzniká – od zpracování hlíny, přes modelování, zdobení až po finální vypalování v peci. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Samy si vyrobily krásné svícny a modelovaného anděla. Zjistily také, že práce s keramickou hlínou není až tak jednoduchá a že při práci potřebují mnoho trpělivosti.  

Každý výrobek je originální a nese osobní otisk svého malého tvůrce. Výrobky poslouží nejen jako dekorace doma, ale i jako vánoční dárky pro své blízké.

Celý den se nesl v příjemné atmosféře plné tvořivosti, radosti a vzájemné pomoci. Věříme, že výroba keramických předmětů děti zaujala natolik, že se k ní v budoucnu ještě vrátíme.