Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Adaptační program VI. třídy

Adaptační program VI. třídy

8.9.2023

Adaptační program VI. třídy

V pátek 8. 9. 2023 se pro žáky VI. třídy uskutečnil adaptační program. Tato aktivita je určena pro nově vzniklé kolektivy (do „třebařovského“ přibylo 5 nových spolužáků) a jejím cílem je vytvoření pozitivních vztahů mezi žáky, je zaměřena na spolupráci a komunikaci.

Tříhodinový program s názvem Začátek zajistily osvědčené pracovnice PPP Ústí nad Orlicí. Děti se aktivně zapojovaly do všech činností, velmi dobře spolupracovaly. A to nejen mezi sebou, ale také s třídní učitelkou Adélou Najdek a metodičkou prevence Barborou Šrolovou.

Po skončení programu si žáci v dalších dvou třídnických hodinách o jeho průběhu povídali, plánovali společné zážitky a probírali možnosti, kam jet na školní výlet. Také si napsali dopis do „budoucnosti“, respektive svému budoucímu já, který si otevřou za 4 roky, tedy v IX. třídě.

Věříme, že se adaptační program dětem líbil a že splnil svůj účel.