Zdravé zuby

zdrave_zuby-2016-ilustr Ve čtvrtek 20. října probíhaly na 1. stupni besedy o „Zdravých zubech“, které vedly studentky medicíny Klára Kamínková a Lucie Škamradová.

zdrave_zuby-2016-o1 Pomocí prezentace si děti nejprve svoje znalosti o zubech zopakovaly, vysvětlily si příčiny vzniku kazu a nutnosti správného čištění zubů.
Následovala praktická ukázka na modelu.  Každý žák si to také vyzkoušel se svým zubním kartáčkem. Odvážlivci podstoupili zkoušku dobrého vyčištění. Speciální látka ukázala místa, která byla špatně vyčištěná. Zjistili jsme, že nejdůležitější je výběr kartáčku a správná technika čištění zubů.

Určitě si zase studentky na besedu pozveme, abychom jim mohli ukázat, že jsme se v čištění zubů zlepšili.

Mgr. Marta Přidalová