Projektový den Vodníci v pohádkách

vodnici-v_poh-2016-ilustr Tento projekt, který proběhl v pondělí 28. listopadu ve 3. třídě, plně rozvíjel fantazii pohádkového světa.

vodnici-v_poh-2016-o1 Děti popisovaly vodnický způsob života, chování, oblečení, povahu i zvyky v myšlenkových mapách.  Vymýšlely vodnická jména, příbuzná slova spojená s vodou, vysvětlovaly lidová rčení o vodě. Seznámily se s několika vodníky v českých pohádkách. Malovaly krásně zdobené hrnečky. Vymýšlely na ,,pentličku“ lákadlo, kterým vodník přitahoval svou oběť do svých vod pro získání jejich duše. Velice se vydařila dramatizace pohádky O zlaté sekyře.  Všichni s nadšením pracovali jednotlivě i ve skupinách.

Cílem bylo nejenom rozvíjet dětskou fantazii, ale také varovat děti před nebezpečím a nástrahami, které číhají u vody i ve vodě.

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová