Preventivní programy

prevent-programy-2016-ilustr Ve čtvrtek 17. 3. 2016 nás navštívilo sdružení Harmonia Universalis z Prahy. Pro 1. stupeň byl připraven motivační preventivní program s názvem „Vítej na palubě“.

Zaměřen byl např. na trávení volného času, kouření, zdravý rozum. Děti se aktivně zapojovaly do představení, zazpívaly si i několik písniček, které daná témata propojovala.

2. stupeň absolvoval program „Rozum v zastoupení“. Ten měl žákům ukázat jiný pohled na témata závislostí, zdraví, životních hodnot a postojů (dobro a zlo), virtuální svět počítačů a sociálních sítí. Závěr patřil společnému zazpívání písně Štěstí je krásná věc.

Pro děti byly programy bezplatné, zaplatilo je SRPDŠ v Třebařově.

Připravila: p.uč. B.Šrolová