Podzim v lese

ms-podzim-v-lese-2016-ilustr Ve středu 12. října jsme se vydali do lesa poznávat podzimní přírodu. Tentokrát nás pan Vystrčil provedl lesem ve Slováckém údolí.

ms-podzim-v-lese-2016-o1 Nejprve jsme šli ke krmelci, kde děti vysypaly na zem krmení pro lesní zvěř a dověděly se, proč myslivci dávají zvířatům sůl. Pokračovali jsme lesní cestou a pozorovali jsme okolní přírodu –  houby u cesty, mraveniště, krkavčí hnízdo na vysokém stromě…

Určovali jsme stromy podle listů a jehličí. Pan myslivec nám vysvětlil, co je to nálet, a přesně nám řekl, kterému zvířeti patřila nalezená kost a jak se na místo asi dostala.

Děti si odnesly spoustu zážitků a nových informací a už se těší na další výlet do lesa. Děkujeme  všem rodičům a prarodičům za pomoc při organizaci a panu Vystrčilovi za poutavý výklad.

Připravila Olga Knápková