Oucmanice 2017 – III. třída

oucman-3tr-2017-ilustr logo-projekt-2

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050

I děti ze 3. třídy 10. – 11. dubna absolvovaly pobyt v ekocentru Paleta v Oucmanicích. V pondělí se třeťáci seznámili se životem vodních organismů.

oucman-3tr-2017-o1 Poté se vydali se síťkou a dalšími pomůckami k rybníku na lov vodních živočichů, které i pod lupou prozkoumali a opět vypustili zpět na svobodu.

Během večerního programu si všichni zkusili vyrobit recyklovaný papír ze starých novin. Úterní dopolední program byl zaměřen na význam, kvalitu a poškozování lesa. Formou her děti zjišťovaly, jak jsou lesy zranitelné vůči negativním přírodním a lidským vlivům. V druhé části hrou i použitím názorných pomůcek lépe poznávaly život včel, ochutnaly med a vyrobily si svíčku ze včelího vosku.

Pobyt v interiérech i okolí tohoto statku byl pro celý třídní kolektiv velice příjemný a přínosný. Jídlo bylo skvělé.

Děkujeme třídnímu sponzorovi, Obci Třebařov a SRPDŠ Třebařov za plné financování tohoto ekopobytu.

Akce byla pořádána v rámci udržitelnosti projektu Všemi smysly na přírodu.

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová