Olympijský park Brno - 2018

olymp-park-brno-2018-ilustr U příležitosti XXIII. ZOH v korejském Pchjongčangu se město Brno a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem zapojilo do projektu Olympijský festival.

olymp-park-brno-2018-o1 V pavilonu Z a jeho okolí v areálu BVV Veletrhy Brno vyrostly plochy, kde si přítomní mohli vyzkoušet nejen spoustu zimních – olympijských sportů (biatlon, curling, snowboarding, boby,…).

I my jsme vyrazili do Brna za těmito aktivitami. Ve středu 21. 2. 2018 si zájemci z V. – IX. třídy (celkem 40 dětí), spolu se svým pedagogickým doprovodem p. učitelkami B. Šrolovou, A. Kolomou a L. Dosedělovou, otestovali v mrazivém počasí svoje sportovní dovednosti. Návštěvnost parku je stále veliká, a tak se nám nepodařilo vyzkoušet vše, o co byl mezi dětmi zájem.

Příjemným zpestřením dne byla návštěva bronzové olympijské medailistky ze snowboardcrossu Evy Samkové. Během autogramiády měli žáci možnost se s touto úspěšnou sportovkyní vyfotit.
V olympijském parku se objevila i známá youtuberka Natyla, ze které byla spousta našich dětí u vytržení. I s ní se vyfotily a získaly její podpis.

Součástí středečního programu byla i prezentace sportů pro handicapované. My jsme však viděli pouze sledge hokej a lyžování s trasérem (vodičem pro slepé).

Den rychle utekl. Domů jsme se vrátili se spoustou zážitků, drobných suvenýrů, podpisů slavných a desítkami fotografií.

B.Šrolová, A.Kolomá, L.Dosedělová