DIVADLO PARDUBICE - 2017

divadlo-pardubice-2017-ilustr Každým rokem v posledním týdnu před Vánocemi se vydáváme s žáky II. stupně do divadla. Postupně navštěvujeme větší města, abychom se seznámili …

divadlo-pardubice-2017-o1  … s prostředím a herci jejich divadel. Procházíme si také vánočně nazdobená náměstí s trhy. V minulých letech jsme takto poznali Prahu, Brno a Olomouc. Letos jsme se jeli podívat do Pardubic.

Ve Východočeském divadle Pardubice jsme zhlédli hip-hopovou komedii Výlet. Představení nastudovalo Mladé divadelní studio LAIK, které vede herec a pedagog Zdeněk Rumpík. Britský dramatik Willy Rusell napsal tuto komedii o dětech ze speciální třídy, které vyráží se svými pedagogy na výlet. Navštěvují různá místa a především procházejí proměnou ve svém chování a vnímání svého okolí. Muzikál předvedený mladými herci byl našim žákům blízký a velmi se jim líbil.

Po skončení představení jsme si prošli Pernštýnské náměstí s trhy a vánoční výzdobou, která nás moc nezaujala. Shodli jsme se na tom, že se nám naše vánočně vyzdobené krajské město, ze všech zatím navštívených měst, líbilo nejméně.

Připravila: p.uč. A. Kolomá a B.Šrolová