Beseda se spisovatelkou Martinou Drijverovou

bes-martina-drijverova-2015-ilustrV pondělí 5. října navštívila naši školu známá česká spisovatelka Martina Drijverová. Beseda byla uskutečněna díky grantu na podporu čtení a byla určena žákům 1. – 6. třídy.

První část besedy byla věnována vydávání knih. Děti se dozvěděly, co má na práci spisovatel, ilustrátor, editor či grafik. Také zjistily pár zajímavostí o životě paní Drijverové.
V druhé části autorka představila svoji tvorbu. Pro mladší děti měla připraveny ukázky z knih Zlobilky, Nezbedníci a Příšerné zlobilky. U starších představila knihy, které jsou zaměřeny na historii.
Děti si také mohly její knížky zakoupit či nechat napsat věnování.
Beseda se opravdu líbila. A my se těšíme na další návštěvu, protože 19. října k nám přijede další spisovatelka Ivona Březinová.

Připravila: Marta Přidalová