Beseda o zvířatech – Morče domácí

bes-o-zviratech-2016-ilustr V rámci třídního projektu „Beseda o zvířatech“ jsme si vyslechli poutavé povídání o samičce morčete domácího. Prezentovala Marcela Filipiová o morčeti jménem Míša.

Žáci se dozvěděli obecné informace o původu zdomácněných morčat (původně pochází z Jižní Ameriky z morčete divokého), o jejich způsobu života, rozmnožování a velikosti těla.

Samička Míša má dva roky, majitelka ji dostala od kamarádky. Má ráda tvrdou zeleninu (zejména mrkev a okurky), musí si obrušovat hlodavé zoubky o větvičky ovocných stromů.

Marcele moc děkujeme za besedu. Po želvě a papouškovi přírodovědný projekt pro letošek ukončujeme.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek