Angliáda v Jevíčku

obr-1-ilustr Ve středu 18.10. se šest žáků 9. třídy zúčastnilo soutěže v anglickém jazyce pro základní školy na jevíčském gymnáziu. O vítězství bojovalo 146 žáků ze 17 škol Malé Hané a okolí.

Žáci absolvovali poslech a test z porozumění textu a aktivního  používání anglického jazyka na úrovní A2. Nejlepšího výsledku dosáhli Milan Hemrlík (28. místo, 70 bodů z celkových 80ti b.) a  Matěj Petr (57. místo, 63 b.). V pořadí škol jsme se neumístili příliš dobře a skončili celkově předposlední.

Žáci byli odměněni diplomem za účast a drobnými cenami.

Děkujeme deváťákům za jejich aktivní přístup a odvahu. Soutěž v anglickém jazyce pro ně byla novou zkušeností a malou přípravou na boj s nervozitou u přijímacích zkoušek.

Připravila: paní uč. Doležalová