baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050

Pastýřka

Ve čtvrtek 27. června se vydala skupina 35 žáků na další exkurzi situovanou do regionu Moravskotřebovska. Opět jsme se zaměřili na témata ekologie, fauna a flóra nebo geologie našeho regionu. Exkurzi jsme nazvali podle našeho cíle – Pastýřka.

pastyrka-1 První důležitou částí naší trasy byl zámek v Moravské Třebová, kde se ve starobylém podzemním prostoru bývalé černé kuchyně nachází geologická expozice „Barevná planeta“. Výstava je věnována geologickému vývoji Země v úzkém kontextu s regionem. Žáci si prohlédli vystavené kameny, zkusili si sestavit velké kostkové puzzle a vyřešit několik kvízů na interaktivním monitoru.

pastyrka-2 Poté jsme vyrazili na vrch Pastvisko; prudkým výšlapem po bývalé travní sjezdovce směrem k rozhledně Pastýřka. Asi po 2 kilometrovém stoupání nás čekalo 120 schodů rozhledny a krásný panoramatický výhled do širokého okolí. Cesta zpět z důvodu nedostatku času nevedla přes „Peklo“, ale zvolili jsme dobrodružný sešup po bikerské trati.

pastyrka-3

Exkurze Pastýřka – fotogalerie (odkaz na staré stránky)

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

(přečteno: 380x)