baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050

EKOtřída

S koncem školního roku a také projektu Všemi smysly na přírodu finišujeme s výstavbou a zařizováním odborné učebny „EKOtřídy“.

vybava-1 Učebnu jsme perfektně vybavili. V knihovně se nachází asi 70 publikací o přírodě a životním prostředí, přidali jsme 6 nových žákovských mikroskopů (jeden dokonce s digitální kamerou) se sadami mikroskopických potřeb, pohovku, magnetický flipchart, dvě korkové nástěnky, koš na tříděný odpad a drobnou dekoraci.

vybava-2 Zahájili jsme i založení koutku s neživou a živou přírodou. Rozšiřujeme zejména sbírku minerálů a hornin, přinesli jsme si několik domácích mazlíčků (např. křečka Koblihu nebo králíka Ouška) a sháníme poslední části vybavení k chovu žábronožek (začneme po prázdninách v září). Od nového školního roku také chceme začít pěstovat vybrané druhy bylinek.

vybava-3 Na konci června jsme po sobě pořádně uklidili a už se těšíme, jak budeme EKOtřídu v dalších letech plně využívat. Na vybudování učebny se finančně podílel Evropský sociální fond a státní rozpočet České republiky.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek (koordinátor aktivit)

(přečteno: 320x)