baner-580x74

Vzdělávací materiály – stránky byly spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050

Den stromů - 2013

Letošní školní rok se žáci určitě nenudí, jedna akce střídá druhou… V rámci environmentální výchovy a vzdělávání jsme si připomněli „Den stromů“. Tematický den oslavili žáci 7. ročníku během šesti vyučovacích hodin.

ds2013-a Ráno bylo krušné, hlava nechtěla pracovat a při motivační úloze (poznávačka jehličnanů) jsme se spíše trápili. Až úkoly na interaktivní tabuli nás parádně nastartovaly. Probrali jsme snad všechno o stromech – funkce stromu a lesa, naše i exotické stromy, vegetační stupně, dendrologie, léčivé účinky, doupní ptáci, hmyz atd.

ds2013-b Po velké přestávce následoval praktický úkol v terénu. Vytvářeli jsme pracovní protokol „Rodný list stromu“. Pro zajímavost obsahoval místo výskytu vybraného druhu stromu, výšku, obvod kmene, ukázku listu nebo reliéf kůry.

ds2013-cA na závěr trochu dendrologie – počítali jsme stáří stromu na ukázce příčných řezů kmene. No a úplně ke konci nechybělo připomenutí významu památných stromů, informace ke kůrovcovým kalamitám a nezbytná evaluace celého dne.

Den stromů – 2013 – fotogalerie (odkaz na staré stránky)

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

(přečteno: 345x)